YouTube Kanalımıza Üye OlunPişirme Kağıdında Kokusuz Yağsız Hamsi Tava Tarifi

Balık pişirirken verdiği kokudan ve yağ sıçramsından bıkanlar için mükemmel bir tarif! Pişirme kağıdında kokusuz ve yağsız hamsi tava tarifi tam size göre.

Kokusuz Yağsız Hamsi Tava Malzemeleri

Kokusuz Yağsız Hamsi Tava Tarifi 3 Kişiliktir

-1 kilo hamsi balığı

-Mısır unu

-Sıvı yağ

-Tuz

-Kekik

-2 eşit parça pişirme kağıdı

Pişirme kağıdında kokusuz ve yağsız nefis hamsi tava tarifi

Kokusuz Yağsız Hamsi Tava Nasıl Yapılır

Balıkları ayıklayıp kılçığını temizleyelim. Pişirme kağıtlarından birini serelim ve sıvı yağ dökelim. Balıkların iç tarafı üst üste gelecek şekilde kalan kısımlarını mısır ununa bulayalım. Daire şeklinde dizelim. Orta kısmını da balıkla kapatalım. Üzerine sıvı yağ dökelim.
Tuz ve kekik serpelim. İsteğe göre pul biber de serpebilirsiniz. Diğer pişirme kağıdını üstüne getirip ikisini birden köşeden kıvırıp bütün köşeleri birleştirelim.

Genişce bir tavada pişirelim. Alt taraf pişince çevirelim. Çevirince büyük ihtimalle şişecektir. Birkaç delik açabilirsiniz. Diğer tarafta pişince tavadan alabilirsiniz. 1 kilo hamsiden 3 tane hazırladım.

Afiyet olsun.

Kokusuz Yağsız Hamsi Tava Püf Noktası

Bir tarafını pişirip çevirince yağlı kağıt basınç dolayısla şişmekte, dolasıyla küçük bir delik açalım diğer tarfı da iyice pişirelim. Benim hazırladığımı porsiyonlar tek kişilikti. Daha geniş bir tavada daha hızlı pişirebilirsiniz.

Önerilen Tarifler
Yumuşacık nefis arnavut ciğeri tarifi
Salçasız hazırlanan kış aylarında şifa olabilecek ekşili nefis kış yemeği tarifi
Afyon muıtfağının nefis lezzetini badılcan böreği tarifi


www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada YouTube yemek tarifleri kanalı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Instagram hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Facebook hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Twitter hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Pinterest hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada YouTube DIY kanalı