YouTube Kanalımıza Üye OlunTavuklu Kış Yemeği Tarifi

Değişik farklı tencere yemeği arayanlara kolay tavuklu, patatesli ,havuçlu, limonlu, ekşilik kış yemeği tarifini sende yapsana.

Soğuk kış günlerinde içinizi ısıtacak pratik, kolay, lezzetli sebzeli sulu tencere yemeği püf noktalarıyla nasıl yapılır? Hepsi bu videoda.

Tavuklu Kış Yemeği Malzemeleri

Tavuklu Kış Yemeği Tarifi 8 Kişiliktir

-750 gram çorbalık doğramış tavuk

-5 tane patates

-3 tane havuç

-1 yemek kaşığı limon

-1 tatlı kaşığı pul biber

-1 tatlı kaşığı tuz

-Doğranmış yarım limon


Tavuklu Kış Yemeği Nasıl Yapılır

Çorbalık doğranmış tavuğu güzelce kavuralım. Patates ve havuçları ekleyip kavuralım. Yemeği üzerine geçecek kadar ekleyelim. TUz, Kekik(bu yemeğe çok yakışıyor isterseniz daha da arttırabilirsiniz) ve pul biberi ekleyelim. Doğranmış yarım limon ekleyelim(limonları çok küçük doğramayın). Patatesler ve havuçlar yumuşayınca ocağı kapatabilirsiniz.

Afiyet olsun.

Tavuklu Kış Yemeği Püf Noktası

Limonları çok küçük doğramayınız. Limon, kekik ve pul biberini mutlaka kullanın yemeğe lezzet katıyorlar.

Önerilen Tarifler
Yağsız kokusuz pişrme kağıdında hamsi tava tarifi
Sacda nefist mantarlı tavuk tarifi
Fırında kabak mücveri tarifi


www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada YouTube yemek tarifleri kanalı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Instagram hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Facebook hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Twitter hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Pinterest hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada YouTube DIY kanalı