YouTube Kanalımıza Üye OlunEvde Kumpir Yapımı

Patates ülkemize 19. yüzyılın sonuna doğru girmiştir. Kumpir kültürü ise Bulgar göçmenleri ile ülkemize girmiştir. Bu nefis lezzeti bu kadar çok çeşitli malzeme ile dünyada sunan yok. Kumpir yemek için illa da fast food mağazasına gitmenize gerek yok. Artık kolay bir şekilde tepside yalancı kumpir tarifi ile evde kendiniz yapabilirsiniz.

Evde Kumpir Malzemeleri

Evde Kumpir Tarifi 6 Kişiliktir

-Yarım kilo patates

-200 gr kaşar

-100 gr tereyağ

-Garnitür

-Haşlanmış mısır

İsteğe göre turşu, sosis, zeytin, ketçap ve mayonez eklenebilir.

evde kolay kumpir yapımı

Evde Kumpir Nasıl Yapılır

Patatesleri haşlayıp, kabuklarını soyuyoruz. Sonrasında süt, kaşar ve tereyağı ile püre haline getiriyoruz. Üzerine malzemeleri koyup, en üste rendelediğimiz kaşar peynirini koyuyoruz. 200 C fırında kaşarlar eriyene kadar pişiriyoruz. Ketçap ve mayonez ile servis edebilirsiniz.

Afiyet olsun.

Evde Kumpir Püf Noktası

Bol kaşar ve bol tereyağ kullanmak en önemli püf noktası.

Önerilen Tarifler
Nefis çıtır soğan halkası tarifi
Kolay rus salatası tarifi
Nefis içli köfte tarifi


www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada YouTube yemek tarifleri kanalı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Instagram hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Facebook hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Twitter hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Pinterest hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada YouTube DIY kanalı