YouTube Kanalımıza Üye OlunFırında Kaşarlı Mantar Tarifi

Fırında ızgarada mangalda sobada yapabileceğiniz muhteşem aperatif yemeği pratik kaşarlı mantar tarifini sende yapsana!

Pratik, lezzetli, aperatif yemekler, ara sıcak meze tarifi ızgara mantar nasıl yapılır?Püf noktalarıyla cevabı bu videoda!

Kaşarlı Mantar Malzemeleri

Kaşarlı Mantar Tarifi 6 Kişiliktir

-Yarım kilo mantar

-Tereyağ (her biri için 1 çay kaşığı)

-Kaşar

-Tuz

Kolay ve nefis ızgarada kaşarlı mantar tarifi
Nefis lokanta veya kebaçı mezesi kaşarlı mantar tarifini sende yapsana

Kaşarlı Mantar Nasıl Yapılır

Mantarları yıkayıp saplarını ayıralım. Mantarların üzerine tuz serpelim. İsteğe göre karabiber ve/veya kekik de serpilebilir.

İçlerine 1'er çay kaşığı tereyağ koyalım ve ekmek kızartma makinasına alalım. Biz ekmek kızartma makinası kullandık, siz isterseniz fırında, ızgarada, mangalda ve sobada bile yapabilirsiniz.

Tereyağ eriyince mantarların üst yüzeyini kaplayacak şekilde kestiğimiz kaşar dilimlerini mantarların üzerine dizelim. Kaşarın erimesini ve kızarmasını bekleyelim sonra alabilirsiniz.

Afiyet olsun.

Kaşarlı Mantar Püf Noktası

Kaşarların erimesinden sonra kızarmasını bekleyin. Özellikle Kars kaşarı bu tarife çok yakışıyor. Bir de Kars kaşarı ile deneyin!

Önerilen Tarifler
Adana Kebabı Tarifi İçin Tıklayınız
İncecik hamuru cevizli içiyle nefis içli köfte tarifi


www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada YouTube yemek tarifleri kanalı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Instagram hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Facebook hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Twitter hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Pinterest hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada YouTube DIY kanalı