YouTube Kanalımıza Üye OlunPonpondan Oyuncak Yapımı

Bugün size ponpon nasıl yapılır? Cevabını vereceğim. Aslında kartonla, el ile, çatalla yapabilirisiniz ponponu. Bana göre en kolayı el ile nasıl yapıldığını göstereceğiz.

Hazırladığımız ponponlar ile çocuklarınızın çok seveceği oyuncak yapımı ile çocuğunuz için muhteşem bir okul öncesi etkinliği önerisi. İsterseniz sevimli tavşan, isterseniz fare yapabilirsiniz.

Ponpondan Oyuncak Malzemeleri

-Yün ip

-1 tane keçe

-1 tane düğme

-2 tane hap kapsülü

-2 tane boncuk

-Keçe

-Yapıştırıcı

-Makas

Yün ipten ponpon yapımı ve ponpondan oyuncak yapımı

Ponpondan Oyuncak Yapımı

Aynı renkte biri büyük diğeri küçük ponpon yapalım. Kuyruğu için daha küçük ve farklı renkli ip kullanalım. Yün ipi elimize dolayalım. Sardığımız ipi orta yerinden sıkıca bağlayalım. Uç kısımlarını keselim sonra kısaltalım.

Hazırladığımız 3 ponponu birbirine yapıştıralım. Hareketli gözler için hap kapsülü içine boncuk koyup yapıştıralım. Kulakları için keçe kullanalım. Burnu için düğme yapıştıralım. İsterseniz keçe de kullanabilirsiniz burnu için.

Önerilen Videolar
Eskimiş çoraptan oyuncak yapımı
Havlu kağıt rulosundan ve ayakkabı kutusundan çocukğunuza etkinlik yapımı
Tuvalet kağıdı rulosundan ve keçeden kalemlik yapımı


www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada YouTube yemek tarifleri kanalı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Instagram hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Facebook hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Twitter hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Pinterest hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada YouTube DIY kanalı