YouTube Kanalımıza Üye OlunAdana Kebap Tarifi

Mangalda orijinal adana kebap tarifi nasıl yapılır? Hazırlanışı, hangi et kullanmak gerek, pişirilmesi, incelikleri hepsi bu tarifte.

Adana Kebap Malzemeleri

Adana Kebap Tarifi 6 Kişiliktir

-1 kilo yağlı kuzu kıyma

-1 tatlı kaşığı biber salçası

-1 tatlı kaşığı kekik

-Tuz

Nefis adana kebap tarifi
zırh kebabı da denilen adana kebap tarifi

Adana Kebap Nasıl Yapılır

Kıyma(satırla kıyma olana kadar dövülür) lif lif olana kadar malzemeleri iyice yoğuralım. Kıymayı en az dolapta 4-5 saat bekletelim(1 gece beklerse daha güzel olur). Şişe yumruk büyüklüğünde kıymayı takıp elimizi sürekli ıslatarak şişe yerleştiriyoruz.

Adana kebabı köz ateşte pişer. Kebabın dökülmemesi için sık sık çevirmemiz lazım. Kıymanın yağını lavaşımızla (ekmeğimizle) bastırarak alalım.

Afiyet olsun.

Adana Kebap Püf Noktaları

Adana kebabın belki de en önemli püf noktası eti; eti yağlı kuzu et olmalı. Kuyruk yağı kullanılmalı. Bir diğer püf noktası ise pişirirken sık sık çevirmeniz gerekiyor. Et yağlı olduğu için dökülebilir.

Önerilen Tarifler
Antlayanın meşhur tahinli halnamış fasulye ile hazırlanan piyaz tarifi
Nefis içli köfte tarifi
Fırında Güveçte evde yapabileceğiniz nefis es sote tarifi


www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada YouTube yemek tarifleri kanalı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Instagram hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Facebook hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Twitter hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Pinterest hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada YouTube DIY kanalı