YouTube Kanalımıza Üye OlunAkdeniz Tostu Tarifi

Tostunda akdeniz usulu mü olurmuş demeyin. Zeytin ezmesi, domates, kekik, beyaz beynir, kaşar peyniri ve roka ile hazırlanmış bu tostu denemenizi öneririm. Pişman olayakasınız.

Akdeniz Tostu Malzemeleri

Akdeniz Tostu Tarifi tek Kişiliktir

-Tost ekmeği

-Zeytin ezmesi

-İnce dilimlenmiş kaşar peyniri

-İnce dilimlenmiş domates

-İnce dilimlenmiş beyaz peynir

-1 tatlı kaşığı domates salçası

-1 tatlı kaşığı biber salçası

-Roka

-Tereyağ

Roka, beyaz beynir, domates, kekik, zeytin ezmesi ile hazırlanan nefis akdeniz tostu

Akdeniz Tostu Nasıl Yapılır

Tabana kullanacağımız ekmek dilimine oda sıcaklığında tereyağ sürelim. Üzerine zeytin ezmesi sürelim. Zeytin ezmesi hazırlamak için zeytinlerin çekirdeğini çıkarıp el blenderı yardımıyla hazırlayabilirsiniz (çok katı olursa az zeytinyağ katın). Üzerine kaşar dilimlerini sonra domates dilimlerini ve peynir(isteğe göre) dilimlerini dizelim.

1'er tatlı kaşığı biber salçası ve domates salçasını karıştırıp. Üst dilime sürelim. Araya roka koyup tostumuzu birleştirelim (fesleğen varsa kullanabilirsiniz). Tost makinasını ısıtıp tostumuzu öylece koyalım (tereyağ sürmüyoruz). 3-4 dakika sonra tostumuzu sertleşmeye başlayınca tostun 2 tarafına da tereyağ sürelim. Tost tereyağ emince bir daha sürelim üst tarafa. Tereyağı emince tostumuz hazır.

Afiyet olsun.

Akdeniz Tostu Püf Noktası

Tostun çıtır olması ve yağını emmesi için ısınmış tost makinasına ekmeğimize tereyağ sürmeden kolayalım. 1-2 dakika ısınsın ve ekmeğin yumuşaklığı gitsin. Şimdi 2 tarafa da tereyağ sürebiliriz. Ekmeği yağı emince bir daha aynı işlemi yapabilirsiniz. Böylelikle tost tereyağ emicek ve çıtır çıtır bir hal alacaktır.

Önerilen Tarifler
Bazlama ile hazırlanan nefis salçalı tost tarifi
Mücver gibi hazırlandığı için patates mücveri de denen nefis sucuklu patates tostu tarifi
Kaşar ve mayonezin nefis harmonisi üzerine turşu ve ketçapın uyumu nefis atom tost tarifi


www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada YouTube yemek tarifleri kanalı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Instagram hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Facebook hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Twitter hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Pinterest hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada YouTube DIY kanalı