YouTube Kanalımıza Üye OlunAtom Tost Tarifi

En alta sürdüğümüz tereyağ üzerinde eriyen kaşar ve mayonez aroması üzerinde turşu dilimleri ve ketçep dışı ise kıtır kıtır atom tost tarifi. Kesinlikle denemeniz gereken bir lezzet.

Atom Tost Malzemeleri

Atom Tost Tarifi Tek Kişiliktir

-Yarım ekmek

-Kaşar

-Turşu

-Ketçap

-Mayonez

-Tereyağ

Özel soslu kaşarlı turşulu atom tost tarifi

Atom Tost Nasıl Yapılır

Ekmeğin taban kısmı daha ince olacak şekilde ortadan ikiye kesiyoruz. Taban kısmına tereyağ sürüyoruz. Üstüne mayonez sıkıyoruz. İnce ince dilimlenmiş kaşarları üzerine diziyoruz. Üzerine ince dilimlenmiş kornişon turşusunu ilave edip ketçap sıkıyoruz (malzeme varsa sucukta ilave edebilirsiniz).

Tostu makineye koyup presliyoruz, ekmek ısınınca 2 tarafına tereyağ sürüyoruz. Tekrar makineye koyup tereyağın emmesini bekliyoruz. Sonrasında 2. kez tereyağ sürüyoruz. Tereyağı emmesinden sonra tostumuz hazır.

Afiyet olsun.

Atom Tost Püf Noktası

Ekmeği tabanına yakın ortadan ikiye kesmemiz lazım. Alt tarafta sürdüğümüz tereyağ, mayonez ve kaşarın erimesi için bu önemli. Diğer püf nokta ise tost makinasını ısıtıp tosta tereyağ sürmeden makinaya koymalıyız. 1-2 dakika sonra sertleince tereyağ sürelim.

Önerilen Tarifler
Bazlama ile hazırlanan nefis salçalı tost tarifi
Mücver gibi hazırlandığı için patates mücveri de denen nefis sucuklu patates tostu tarifi
Zeytin ezmeli kekikli nefis akdeniz tostu tarifi


www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada YouTube yemek tarifleri kanalı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Instagram hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Facebook hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Twitter hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Pinterest hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada YouTube DIY kanalı