YouTube Kanalımıza Üye OlunMıhlama Tarifi

Karadeniz'in mısır unu ve tereyağ ile hazırlanan yanında bandıra bandıra bolca ekmek yediren mıhlama tarifi. Mıhlama, muhlama, kuymak ya da kaçamak nasıl söylerseniz söyleyin adını lezzetini deneyin.

Mıhlama Malzemeleri

Mıhlama Tarifi 4 Kişiliktir

-2 yemek kaşığı

-2.5 yemek kaşığı mısır unu

-1 bardak su

-1 su bardağı çeçil peyniri

-Tulum peyniri


Mıhlama Nasıl Yapılır

Tereyağ tavada eritelim. Rengi kararmadan mısır unu ekleyelim. Un kavrulunca 1 bardak su ekleyelim. Koyu kıvama gelene kadar karıştıralım. Sonra doğradığımız çeçil peyniri ve tulum peynirini ekleyelim. Eriyene kadar karıştıralım. Sıcak servis edelim.

Afyet olsun.

Mıhlama Püf Noktası

Kullanacağınız peynir mutlaka kaliteli eriyen bir yenir olmalı. iz çeçil peyniri ve tulum peyniri kullandık, kolat peyniri ya da dil peyniri de kullanabilirsiniz.

Önerilen Tarifler
Bazlama ile hazırlanan nefis salçalı tost tarifi
Mücver gibi hazırlandığı için patates mücveri de denen nefis sucuklu patates tostu tarifi
Kaşar ve mayonezin nefis harmonisi üzerine turşu ve ketçapın uyumu nefis atom tost tarifi


www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada YouTube yemek tarifleri kanalı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Instagram hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Facebook hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Twitter hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Pinterest hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada YouTube DIY kanalı