YouTube Kanalımıza Üye OlunSucuklu Patates Tostu Tarifi

Sende Yapsanada kahvaltıda ne yapsam diye düşünenlere tost makinesinde sucuklu patates tostu tarifi. Patates tostu nasıl yapılır diye sorma bütün cevapların bu videoda!

Sucuklu Patates Tostu Malzemeleri

Sucuklu Patates Tostu Tarifi 2 Kişiliktir

-2 tane patates

-Sucuk

-Kaşar

-1 tane yumurta

-Karabiber

-Tuz

-Pişirme kağıdı

Patates mücveri de diyebileceğimiz renelenmiş patates sucuk ve kaşarla hazırlanan nefis tost tarifi

Sucuklu Patates Tostu Nasıl Yapılır

Önce sucuğu ince ince dilimleyip, tost makinesinde pişirelim. Patatesleri rendeleyelim. Kaşarı da rendeleyelim. Rendelediğimiz patatesin iyice suyunu sıkalım. Patatesi ve kaşarı ayrı bir kaba alalım. Yumurta, tuz ve karabiberi de katıp iyice karıştıralım.

Pişirme kağıdının orta kısmına hazırladığımız karışımın yarısını dökelim. Sucukları dizelim. Üzerine kalanıda dökelim. Pişirme kağıdını köşelerinden katlayalım. Tost makinesinde pişirelim.

Afiyet olsun.

Sucuklu Patates Tostu Püf Noktası

En önemli püf noktası rendelediğimiz patateslerin suyunu iyice sıkmamız gerekiyor. Yoksa pişirme kağıdı arasında patatesler tam olarak pişmiyor.

Önerilen Tarifler
Nefis patatesli kaşarlı börek tarifi
Salçalı bazlama değişik tost tarifi
Kaşarlı Turşulu atom tost tarifi


www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada YouTube yemek tarifleri kanalı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Instagram hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Facebook hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Twitter hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Pinterest hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada YouTube DIY kanalı