YouTube Kanalımıza Üye OlunTavada Patates Böreği

Patates ve kaşardan hafta sonu kahvaltılarının vazgeçilmezi olacak patatesli kaşar böreği tarif.

Tavada Patates Böreği Malzemeleri

Tavada Patates Böreği Tarifi 4 Kişiliktir

-3 tane patates

-Kaşar

-Karabiber

-1 fiske tuz

-1 yemek kaşığı sıvıyağ

Patates mücveri olarak da bilinen değişik ve nefis kahvaltılık patatesli kaşarlı börek tarifi

Tavada Patates Böreği Nasıl Yapılır

Patatesleri rendeleyip, suyunu sıkıyoruz. Sonrasında patatesleri karabiberi ve tuzu karıştırıyoruz. Tavaya az miktarda sıvı yağ kızdırıp patatesin bir kısmını alta koyuyoruz. Üstüne dilim dilim doğradığımız kaşarları dizip kalan patatesleri diziyoruz. Sonrasında iki taraflı patatesler kızarıncaya kadar pişiriyoruz.

Afiyet olsun.

Tavada Patates Böreği Püf Noktası

En önemli püf noktası pişirmeden hemen önce patateslerin rendelenmesi ve suyunun sıkılması. Patates rendeleyince dışına su bırakacaktır. Dolayısıyla bütün malzemeleri hazırlayıp patatesi rendeleyin ve iyici suyunu sıkın.

Bir diğer püf noktası teflon tava(yapışmaz tava) kullanılması. Kahvaltılığın alt tarafı yapışırsa çevirmesi de zor olur. Dolayısıyla teflon tava kullanmalısınız.

Önerilen Tarifler
Nefis kahvaltılık patatesli soğanlı kaşarlı yumurta tarifi
Tereyağlı baharatlı haşlanmış yumurta ile hazırlanan yumurta kapama tarifi
Nefis değişik kahvaltılık sucuklu kaşarlı krep tarifi


www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada YouTube yemek tarifleri kanalı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Instagram hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Facebook hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Twitter hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Pinterest hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada YouTube DIY kanalı