YouTube Kanalımıza Üye OlunKeçeden Kalemlik Yapımı

Tuvalet kağıdı rulosundan, keçeden neler yapılabilir? Okulların açılmasına az bir süre kala evdeki atık malzemelerden yararlanabileceğiniz okula dönüş projesi. Rulo, keçe ve fermuar ile kolayca uygulayabileceğiniz çocucğunuzun çok seveceği kalemlik yapımı.

Keçeden Kalemlik Malzemeleri

-2 tane tuvalet kağıdı rulosu

-1 tane keçe

-1 tane fermuar

-İğne ve iplik

-Makas

Keçe, tuvalet kağıdı rulosu ve fermuardan kalemlik yapımı

Keçeden Kalemlik Yapımı

2 tane tuvalet kağıdı rulosunu yan yana getirip keçe üzerinde ölçü alalım ve keçeyi keselim. Rulolardan bir tanesini kalemliğin baş kısmı olacak şekilde keselim (yaklaşık 2/3'ü). Sonrasında keçeden ölçü alıp keselim. Keçemize uygun renkli fermuarı 2 tarafınfan dikelim.

Keçeleri uzun kısımlarından karşılıklı dikelim. İç kısmını dış kısmına çevirelim. Büyük rulo parçalarını birbirine bantlayalım. Ruloları içine kolayalım. Taban kısmı ve tavan kısmı için 2 parça yuvarlak keselim ve dikelim.

Önerilen Videolar
Birkaç parça keçeden portakal bardak altlığı yapımı
Eskimiş tişörtünüzü kullanarak penye ip nasıl yapılır
Keçeden 3 faklı çiçek figürü yapımı


www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada YouTube yemek tarifleri kanalı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Instagram hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Facebook hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Twitter hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Pinterest hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada YouTube DIY kanalı