YouTube Kanalımıza Üye OlunFırında Ayva Tatlısı Tarifi

Bugün size yöresel lezzetlerimizden özel bir tarif sunacağız. İncecik hamuru, tereyağ ve cevizi ile içli köfte tarifine bayılacaksınız.

Fırında Ayva Malzemeleri

Fırında Ayva Tarifi 12 Kişiliktir

-6 adet ayva

-1 su bardağı toz şeker

-3 adet karanfil

-1 tarçın çubuğu

-1 bardak su

Fırın poşetinde kolay ve pratik fırında ayva tatlısı tarifi

Fırında Ayva Nasıl Yapılır

Ayvaları önce ikiye bölüp, sonra kabuklarını soyuyoruz. Soyduğumuz kabukları ayrı bir yerde muhafaza edelim. Ayvanın içini oyup çekirdeklerini de ayrı bir yerde muhafaza edelim.

Fırın poşetinin içine ayvaları, kabuklarını, çekirdeklerini, karanfilleri, tarçın çubuğunu, şekeri ve 1 bardak su koyup, ağzını bağlıyoruz. Üzerine bir kaç delik açıyoruz. 20 dakika 150 derece 30 dakikada 200 derece olacak şekilde fırına veriyoruz. Fırından çıkarınca fırın poşeti ılıyana kadar açmıyoruz.

İsteğe göre krem şanti ile servis edebiliriz

Afiyet olsun.

Fırında Ayva Tarifi Püf Noktası

Fırın poşetinde fırında ayva tatlısı tarifinin en önemli püf noktası ayvanın ayırdığımız çekirdekleri tatlının kırmızı rengini alması için poşetinin içine koyalım.

Önerilen Tarifler
Şeftali soslu muhallebi tarifi
Değişik ve lezzetli kremalı revani tarifi
Az malzeme ile hazırlanan incir uyutması tarifi


www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada YouTube yemek tarifleri kanalı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Instagram hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Facebook hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Twitter hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Pinterest hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada YouTube DIY kanalı