YouTube Kanalımıza Üye Olunİncir Uyutması Tatlısı Tarifi

Yoğurt mayalar gibi incirleri mayalayarak hazırlacağanız az malzemeli ve hafif tatlı incir uyutması tarifini hazırlaması çok kolay. Bu yöresel tarif ege, trakya ve iç anadolunu'nun birçok yerinde yapılmaktadır. İncir uyutması ya da çoban uyutması olarak da anılmaktadır.

İncir Uyutması Tatlısı Malzemeleri

İncir Uyutması Tatlısı Tarifi 6 Kişiliktir

-1 litre süt

-17 tane kuru incir

-Tercihe göre 1 yemek kaşığı şeker(ben kullanmadım)

Yöresel tariflerimizden az malzeme ile sütlü incir uyutması tarifi

İncir Uyutması Tatlısı Nasıl Yapılır

Sütü kaynatalım. İncirleri 1 saat kadar sıcak suda bekletip küçük küçük doğrayalım. Sütün soğuması için bekletelim. Yoğurt mayalama kıvamında olmalı ne çok sıcak ne çok soğuk. İncirlerin yarısını kaba koyup mutfak robotuyla ezelim. Sonra kalan sütü kaba boşaltıp karıştıralım. Kaselere koyup üzerini kapatalım. Bez veya havluyla saralım. 3 saat kadar bekleyelim. Sonrasında buzdolabında 1-2 saat bekletip servis edebilirsiniz.

Afiyet olsun.

İncir Uyutması Tatlısı Tarifi Püf Noktası

İncir uyutması tatlısına isterseniz ezilmiş ceviz veya badem katarak değişik bir aroma katabilirsiniz.

Önerilen Tarifler
Sütlü greyfurt tatlısı tarifi
Ramazan ayının vazgeçilmez sütlü tatlısı kolay ve pratik güllaç tarifi
İncirli cevizli muhallebili etimek tatlısı tarifi


www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada YouTube yemek tarifleri kanalı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Instagram hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Facebook hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Twitter hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Pinterest hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada YouTube DIY kanalı