YouTube Kanalımıza Üye OlunPatlıcanlı Gözleme Tarifi-Çırtmalı Börek

Anadolunun misafirperver, bozlakların şehri, şirin Kırşehir'in yöresel yemek tariflerinde nefis bir lezzetin tarifini vereceğiz bugün. Çiğ patlıcan ile hazırlanan tarifi, peynirli de yapabilirsiniz. Çiğ patlıcan ile gözleme olur mu diye hemen burun kıvırmayın. Bu nefis tarifi evde mutlaka deneyin.

Patlıcanlı Gözleme Malzemeleri

Güllaç Tatlısı Tarifi 6 Kişiliktir

-Yufka

-Domates

-Soğan

-Patlıcan

-Biber

-Pul biber

-Karabiber

-1 fiske tuz

Kırşehir usulu palıcanlı gözleme tarifi

Patlıcanlı Gözleme Nasıl Yapılır

Patlıcan, biber, domates ve soğanı çiğ olarak ince ince doğrayalım. Tuz, karabiber ve pul biber ekleyelim. Bütün hepsini bir kapta karıştıralım.

Yufkayı katlayalım ve malzemeleri içine koyalım. Hazır yufka yerine isterseniz mayasız tuz ve suyla hamur açıpda kullanabilirsiniz. Son olarak yanmaz tavada gözlememizi önlü arkalı pişirelim. Aslında sacda yaparsanız bu tarifi lezzetine doyum olmaz.

Afiyet olsun.

Patlıcanlı Gözleme Tarifi Püf Noktası

Patlıcanlı gözleme tarifinin en önemli püf noktası patlıcanları ciğden pişirdiğimiz için küçük küçük doğrayalım ve en kısık ateşte pişirelim.

Önerilen Tarifler
Hamuru işi dızmana tarifi
Zeytin ezmeli çıtır börek tarifi
Tavada kırpık böreği tarifi


www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada YouTube yemek tarifleri kanalı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Instagram hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Facebook hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Twitter hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada Pinterest hesabı www.sendeyapsana.net web sitesinin sosyal medyada YouTube DIY kanalı